Müşteri Girişi info@durkim.com.tr  
Anasayfa İnsan Kaynakları İletişim
 
 
 
 
 
 
Haberler
Faydalı Linkler
 
Analiz Yöntemleri
 
ASME Standartları
 
DIN Standartları
 
Sağlık Bakanlığı Yüzme Havuz Standartları
 
Korozyon Ölçme ASME Standartı
 
  Sağlık Bakanlığı Yüzme Havuz Standartları  
 Yüzme Havuzlarının Tabii Olacağı Sağlık Esasları Hakkındaki 06.03.2011 Tarihli 27866 Resmi Gazete sayılı yönetmeliğe göre,
yüzme amacıyla kullanılan açık ve kapalı yüzme havuzları ile sularının hijyenik şartlara uygunluğu,yüzme havuzu suyunun kalite standartlarının belirlenmesi ,denetlenmesi ve izlenmesi ile ilgili usul ve esasları içermektedir.
Havuz suyu kimyasalları ,suyun pH sini ayarlamak ,askıdaki katı maddeleri çöktürmek,küf,maya ve yosun gibi canlıların oluşumunu engellemek ve bazı kimyasal parametreleri dengelemek amacıyla kullanılır.
15.12.2011 tarihli ve 28143 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile Yönetmeliğin adı ´Yüzme Havuzlarının Tabii Olacağı Sağlık Esasları ve Şartları Hakkında Yönetmelik´ iken Yüzme Havuzlarının Tabii Olacağı Sağlık Esasları Hakkında Yönetmelik şeklinde değiştirilmiştir.
Kimyasal Özellikler :
pH          :6,5-7,8,,,,Bağlı klor     : 0,2 max.,,,,,Serbest Klor açık havuz   :1,0-3,0 ppm,,,,Serbest Klor kapalı havuz      :1,0-1,5 ppm,,,,Alkalinite     :30-180 dir.